BOŻE NARODZENIE – 25.12.2019

Boża Dziecina przychodzi na świat: anieli grają bydlęta klękają, cuda ogłaszają – rozjaśnia się betlejemska połonina, budzą się pasterze, jest radość i odwaga – Bóg stał się człowiekiem.

Jezu natchnij katolickie narody, w swej masie tak łatwe do manipulacji, do mężnej obrony wiary, tradycji, rodziny, Ewangelii i Kościoła…. Niech betlejemska nowina oświetla nas blaskiem łaski, ożywia nas w miłości, pewnie prowadzi do Zbawienia przez te święta i cały Nowy Rok 2020.  Życzą duszpasterze! SZCZĘŚĆ BOŻE!1. Zachęcam wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, aby wspólnie śpiewać nasz piękne kolędy i pastorałki. Niech rozbrzmiewają one także w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi – nie wstydźmy się tej pobożności, jest ona przecież wyrazem naszej wiary! Tradycyjnie już po naszej parafii dzieci ze scholii pod opieką Sióstr będą chodzić z kolędą po domach.

W dzisiejszą uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. będą odprawione w  Samborze o godz. 1130 i 1700, nie będzie Mszy św. o godz. 900.

2. Jutro 26 grudnia drugi dzień świąt – wspominamy św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. w Samborze o godz. 900; 1130 z poświęceniem owsa i 1700. Na filiach Msze św. zostaną odprawione: Kornałowice i Czukwa o godz. 1015; Dublany i Radłowice o godz. 900. Podczas Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa owsa.

3. W piątek, 27 grudnia, wspominamy świętego Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów – na Mszy św. o godz. 900 obrzęd błogosławieństwa wina.

4. W sobotę, 28 grudnia, w liturgii wspominamy świętych Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. W liturgiczne wspomnienie świętych Młodzianków. Kościół udziela specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom. Dlatego serdecznie zapraszam na Mszę Świętą o godz. 1500 rodziców i dziadków z dziećmi, wnukami, nawet tymi najmniejszymi, które niedawno w naszej Parafii przyszły na świat.

5. W niedzielę będziemy obchodzimy święto Świętej Rodziny. Msze św. według niedzielnego porządku. Na Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Serdecznie zapraszam dostojnych Jubilatów na 1130 Na filiach Msze św. w tym dniu będą odprawione: Kornałowice  o godz. 900; Dublany  o godz. 1030. Radłowice godz. 1200 i Czukwa godz. 1500.

6. Składam serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy sprzątali i dekorowali kościół na czas świąt a zwłaszcza Siostrom. Bóg Zapłać!

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR