III NIEDZIELA ADWENTU – 15.12.2019

W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii.

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete– „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

2. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólno owa domowego Kościoła.

3. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.

4. Pan jest blisko. Przygotujmy się na jego przyjście przez szczerą i pełną nawrócenia Spowiedź Św. Skorzystajmy z kapłańskiej posługi. Spowiedź w naszej Parafii przed każdą mszą św.

5. Właśnie po to, by lepiej przygotować się do przeżywania tej wielkie tajemnicy naszego odkupienia, jaką jest narodzenie Bożego Syna w ludzkim ciele, zapraszamy jeszcze do udziału w codziennych Mszach św. roratnich, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o 700. Od wtorku rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko!

6. Przypominamy również o przystąpieniu do sakramentu pojednania, nie odkładając go na ostatnią chwilę. Zwłaszcza jeśli ciążą nam jakieś trudne, od lat nie załatwione sprawy, jeśli wydaje się nam, że nasze grzechy nie mogą być przebaczone; tym bardziej przyjdźmy teraz, w tym czasie do konfesjonału, by spotkać się z miłosiernym Bogiem, który na nas czeka.

7. Dzieciom i młodzieży przypominam o obowiązku uczestniczenia w cotygodniowej katechezie.

8. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: codziennie rano roraty o 700 oraz w środę o godz. 1800 , Msza św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. W przyszłą niedzielę w Samborze i na filiach msze św. o stałej porze.

10. W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny, miód oraz kalendarze na Nowy Rok.

11. W tym tygodniu odeszli do Pana: Sergiej Zinkow l. 59, Franciszka Mleczko l. 68, Agnieszka Kirylak 96,  Eugeniusz Melnarowicz l. 48, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR