II NIEDZIELA ADWENTU – 08.12.2019

Dzisiejsza niedziela jest już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie w byłych krajach Związku Sowieckiego.

1. Jutro uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, rozpoczynamy czas rekolekcji adwentowych – czas naszej odnowy duchowej. Msze Św. o godz. 7001130 i 1800. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP przed mszą św. o godz. 1130. Msze św. z naukami ogólnymi. Filie nauki rekolekcyjne; poniedziałek Czukwa godz. 1600. Kornałowice wtorek godz. 1600, środa Dublany godz. 1500, Radłowice czwartek godz. 1500. Środa dzień spowiedzi św. od godz. 700 i od godz. 1630 dokąd będą penitenci. We wtorek na godz. 900 zapraszamy chorych, starszych na mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. W tym dniu odwiedzimy chorych w domach. We wtorek na godz. 1800, zapraszamy młodzież i młodych na swoje spotkanie. Czwartek zakończenie rekolekcji adwentowych o godz. 700, 900i 1800. ofiary w tym dniu przeznaczone są na potrzeby Ojca Rekolekcjonisty w remontach Jego kościołów. W tym roku rekolekcje poprowadzi Ks. Andrzej Migrała proboszcz z Turki.

2. Natomiast jutro, podczas Mszy Św. o godz. 700poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św.

3. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Pamiętajmy o sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej od poniedziałku do soboty o godz. 700i o adwentowej spowiedzi św. która będzie w środę. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę – niech Pan narodzi się w pełni przede wszystkim w naszych czystych sercach. Niech to będzie czas naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji do odnowy więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Zachęcamy do licznego udziału w roratach, rekolekcjach oraz do zabrania światła na liturgię.

4. Msze św. w tygodniu codziennie roraty o 700 oraz w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 1800.

5. Msza św. na filiach w przyszłą niedzielę; Kornałowice 900, Dublany godz. 1030, Radłowice godz. 1200, W Czukwi godz. 1500. W Samborze o stałej porze.

6. W zakrystii będzie można nabyć świece wigilijne, miód i kalendarze na Nowy Rok już są.

7. W tym tygodniu Radni Parafialni będą roznosić po domach opłatki na stół wigilijny i zbierać podatek za co z góry składam serdeczne Bóg Zapłać!

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR