XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.11.2019

Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.1. W naszym kościele przez cały listopad podczas modlitwy różańcowej w poniedziałki, środy i piątki o godz. 1730 polecamy naszych bliskich zmarłych. Niech nasza obecność i modlitwa za zmarłych będzie okazaniem im pomocy jak i wdzięczności za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem.

2. W czwartek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, święty Joachim i święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

3. W piątek 22 listopada – Święta Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.

4. W tym dniu podczas Mszy św. o 1800 będziemy modlić się w intencji solenizantki s. Cecylii.

5. Dzieciom i młodzieży przypominam o obowiązku uczestniczenia w cotygodniowej katechezie. W sobotę rano po Mszy św. zbiórka dla wszystkich ministrantów.

6. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: od wtorku codziennie rano o 900 oraz w poniedziałek, środę i w piątek o godz. 1730, nabożeństwo różańcowe z wypominkami za zmarłych i Msza św.

7. Przyszła niedziela, 24 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego przed Adwentem. Msze św. w Samborze o 900; 1130 i 1800. Natomiast Msze św. na filiach będą odprawione: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200 i w Czukwi o godz. 1500.

8. Za dwa tygodnie, w sobotę 30 listopada i w niedzielę 1 grudnia będziemy przeżywać kanoniczną wizytację naszej parafii którą przeprowadzi ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. W związku z tym w niedzielę 1 grudnia w Samborze nie będzie Mszy św. o godz. 1130. W tym dniu o godz. 1700 będzie uroczysta Msza Św. na zakończenie wizytacji w naszej parafii i w całym dekanacie Samborskim. Już teraz pomyślmy o przygotowaniu się na spotkanie z Pasterzem naszej Archidiecezji.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR