XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.11.2019

Jutro, w poniedziałek w liturgii wspominamy św. Marcina z Tours, biskupa. Dzień 11 listopada to Święto rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918r. Chcemy szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie modlitewnej pamięci o nich.

1. W naszej wspólnocie parafialnej tę rocznicę świętujemy dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 900 i po Mszy świętej w czasie akademii przygotowanej przez dzieci i młodzież. Swoją obecnością na uroczystości zaszczycają nas Przedstawiciele RP Konsulowie ze Lwowa Agnieszka i Krzysztof Tuleja.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
poniedziałek 11 XI
Św. Marcin z Tours, biskup, pierwszy święty wyznawca Kościoła Zachodniego
wtorek 12 XIśw. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.
środa 13 XI Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

3. W listopadzie tradycyjnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Modlitwa różańcowa za zmarłych połączona z wypominkami w naszym kościele o godz. 1730 w poniedziałek, środę i w piątek.

4. Dzieciom i młodzieży przypominamy o cotygodniowej katechezie. Młodzież klas VIII-XI proszę o przyjście w poniedziałek o 16:30 na próbę śpiewu. W sobotę po Mszy św. o godz. 900 zbiórka ministrantów.

5. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: od wtorku codziennie rano o godz. 900 oraz w poniedziałek, środę i w piątek o godz. 1730 Różaniec z wypominkami
i Msza św.

6. W przyszłą niedzielę Msze św. w Samborze o 900; 1130 i 1800.

7. W niedzielę na Mszy św. o godz. 900 będziemy się modlić w intencji s. Elżbiety Przełożonej i s. Elżbiety Nuckowskiej w dniu ich imienin. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizantek.

8. Msze św. na filiach będą odprawione: Kornałowice o 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200 i w Czukwi o godz. 1500.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR