XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10.2019

„Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Otoczmy modlitwą wszystkie działa misyjne w Kościele. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby misji. Ten tydzień w sposób szczególny dekanat Samborski modli się w intencji Misji.

2. Zapraszam do udziału w modlitwie różańcowej w naszym kościele o godz. 1730.

3. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość rocznicy poświęcenia naszego Kościoła. Po Mszy św. odśpiewamy „Te deum”.

4. Przed Kościołem ministranci zbierają ofiary na znicze.

5. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych już dzisiaj proszę o uporządkowanie i przyozdobienie grobów naszych bliskich. Prosimy też o zainteresowanie się grobami duszpasterzy i grobami opuszczonymi, i porządek na całym cmentarzu.

6. W poniedziałek 21 października Błogosławiony Jakub Strzemię, franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich; patron Archidiecezji Lwowskiej.

7. We wtorek 22 października Św. Jan Paweł II, papież, którego nie trzeba specjalnie przypominać, szanowany i kochany przez cały Kościół i świat, świadek i nauczyciel bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

8. Błogosławionemu Jakubowi Strzemię oraz Św. Janowi Pawłowi II oddamy cześć przez ucałowanie relikwii.

9. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: codziennie wieczorem o godz. 1730 , nabożeństwo różańcowe i msza św. a także od wtorku każdego dnia rano o godz. 900.

10. W przyszłą niedzielę 26 października, serdecznie zapraszam wszystkich na mszę św. o godz. 1130, którzy pragną się zapoznać z Akcją Katolicką w naszej archidiecezji.

11. Msze św. w przyszłą niedzielę w Samborze o godz. 900;  1130 i 1800. Na filiach Msze św. będą sprawowane: Kornałowice o godz. 900,  Dublany o godz. 1030. Radłowice o godz. 1200 i  Czukwi o godz. 1500.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR