XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2019

W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy!”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło  Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, przez modlitwę różańcową.1. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpienie z powodu utraty dziecka poczętego.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 1730. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar taca na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

4. W piątek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

5.  Dzieciom i młodzieży przypominam o systematycznej katechezie. Zbiórka dla wszystkich ministrantów w przyszłą sobotę o godz. 900.

6. W niedzielę 26 października, serdecznie zapraszam wszystkich na mszę św. o godz. 1130, którzy pragną się zapoznać z Akcją Katolicką w naszej archidiecezji.

7. Trwa zbieranie dary i produkty na WSD we Lwowie Brzuchowicach. Składając dary wspomagamy w ten sposób tych, którzy przygotowują się do pełnienia posługi kapłańskiej. Dary proszę składać w tych samych miejscach co każdego roku.

8. Przy wyjściu z kościoła ministranci zbierają  ofiary na znicze, które podczas uroczystości Wszystkich Świętych zostaną zapalone na cmentarzu polskich mogiłach. Niech złożona ofiara na ten cel będzie wyrazem naszej pamięci, o tych którzy poprzedzili nas w wędrówce do Domu Ojca Niebieskiego. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki na wypominki – bardzo proszę o czytelne wypisywanie imion zmarłych, których w listopadowej modlitwie będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu. Proszę także o zrobienie porządków na cmentarzu przy grobach swoich bliskich jak i również przy tych mogiłach, które są zapomniane. Serdecznie zapraszam chętnych do pomocy przy porządkowaniu cmentarza w Dublanach i Radłowicach w przyszłą sobotę.

9. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: codziennie wieczorem o godz. 1800 Msza św. oraz nabożeństwo różańcowe o godz. 1730, a także od wtorku każdego dnia rano o godz. 900.

10. Msze św. w przyszłą niedzielę w Samborze o godz. 900;  1130 i 1800. Na filiach Msze św. będą sprawowane: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200 i Czukwi o godz. 1500.

11. W Zakrystii do nabycia miód.

12. Nauczycielom, katechetom, wychowawcą w dniu ich święta życzę pogody ducha, obfitości Darów Ducha Św., Maryja Stolica mądrości niech Was wspiera w trudnym zadaniu powierzonemu Wam młodemu pokoleniu.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR