XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.09.2019

Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

1. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, by poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego

2. Dzieciom i młodzieży równocześnie przypominamy o obowiązku systematycznego udziału w cotygodniowej katechezie. Rodziców prosimy o zapoznanie się z planem katechezy dla poszczególnych klas.

3. W poniedziałek 23 września św. ojca Pio – stygmatyka i mistyka wielkiego czciciela Eucharystii, któremu przypisujemy wiele cudów i nawróceń zarówno za jego ziemskiego życia jak i po śmierci. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty.

4. W środę 25 września bł. Władysława z Gielniowa franciszkanina przepełnionego duchem pokuty i płomiennego kaznodzieję.

5. W piątek 27 września św. Wincentego a Paulo założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia – szarytek.

6. W sobotę po Mszy św. o 900 obowiązkowa zbiórka dla ministrantów. Wszystkich zainteresowanych i chętnych serdecznie zapraszamy do udziału, mile widziana jest każda nowa osoba.

7. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione od wtorku codziennie rano o 900 oraz w poniedziałek,środę i piątek o godz. 1800.

8. Msze św. w przyszłą niedzielę zostaną odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i 1800. Natomiast na filiach Msze św. będą odprawione: Kornałowice o 900. Dublanach o godz. 1030. Radłowice o godz. 1200 i Czukwa o godz. 1500.

9. Apeluję i przypominam o poczuciu odpowiedzialności za sprzątanie i wygląd naszej parafialnej świątyni – niech nasze zaangażowanie będzie wyrazem naszej wiary i szacunku dla tego miejsca.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR