XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.09.2019

Wakacje i urlopy dobiegają końca. Dołóżmy wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci
i młodzieży w katechezie było od samego początku pełne zaangażowania. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży, pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

1. Dzisiaj przypada rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwach o poległych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek oddajemy cześć Boskiemu Sercu Zbawiciela a w sobotę Niepokalanemu Sercu Maryi.

3. W piątek odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną.

4. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: poniedziałek, środa, czwartek i piątek o 1800; a także od wtorku codziennie rano o godz. 900 z wyjątkiem soboty. W sobotę nie będzie Mszy św. ze względu na uroczystości ku czci bł. Jakuba Strzemię we Lwowie. Procesja z Relikwiami Błogosławionego przejdzie z kościoła św. Antoniego do Katedry. O godz. 900,początek uroczystości, w Katedrze Msza św. o godz. 1100. Serdecznie zachęcamy do udziału w uroczystościach we Lwowie.

5. Spotkanie dla dzieci i rodziców, które w tym roku przygotowują się do I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900.

6. W przyszłą niedzielę wspominamy Narodzenie Najświętszej Maryi Panny znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Podczas Mszy św. o godz. 1130, poświęcenie ziarna pod tegoroczny zasiew.

7. Msze święte w przyszłą niedzielę w Samborze o 900; 1130 i 1800. Na filiach Msze św. będą odprawione: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200. W Czukwi Msza Święta odpustowa o godz. 1500.

8. ZAPOWIEDZI:

Hara Jakub, kawaler z Bidzin w Polsce, rzym.-kat.
i Danyłko Lilia, panna z Sambora, rzym.-kat. I.

Lytwyn Wołodymyr, kawaler z Sambora, greko.-kat.
i Kociubij Julia, panna z Sambora, rzym.-kat. I.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR