XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2019

Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

1. We wtorek i środę Msza św. o godz. 900; następnie adoracja Najśw. Sakramentu i godzinki ku czci NMP, o godz. 1430 zapraszamy na wspólną modlitwę dzieci i młodzież; o godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 1730 wspólny różaniec i o godz. 1800 msza św. z nieszporami.

2. Postarajmy się zaplanować w taki sposób nasze codzienne prace i obowiązki, aby móc nawiedzić w Chrystusa Eucharystycznego całymi rodzinami – niech nikogo z nas w tych dniach nie zabraknie w kościele choćby na krótkiej indywidualnej modlitwie.

3. W czwartek 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. My­śli i serca nas, Polaków, podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę i do wielu sanktuariów Maryjnych, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczy­zną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Ofiarujmy Maryi nie tylko poświęcone w tym dniu bukiety ziół, kwiatów i warzyw i wieńce, ale przede wszystkim serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za poległych, którzy przelali krew za Ojczyznę.

4. Msze św. w tym dniu wraz z błogosławieństwem ziół i tegorocznych zbiorów zostaną odprawione w Samborze o 900; 1130 procesja i zakończenie adoracji, o godz. 1800 , na filiach: Kornałowice o godz. 900; w Dublanach o godz. 1030, Radłowice o godz. 1200; Czukwa o godz. 1600.

5. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: poniedziałek i piątek 1800,we wtorek,  środa, czwartek, o godz. 900 i 1800, w sobotę o godz. 900.

6. Msze św. w przyszłą niedzielę w Samborze o 900; 1130 i 1900. Natomiast na filiach Msze św. zostaną odprawione: Kornałowicach o godz. 900. Dublany godz. 1030; Radłowice godz. 1200; Czukwa godz. 1600.

7. W środę z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych w domach.

8. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom życzymy miłego wypoczynku. Jednocześnie apeluję o to, aby pamiętać podczas zwiedzania jak i przychodzenia do kościoła o odpowiednim stroju, który będzie wyrazem naszego szacunku dla świętego miejsca.

9. Zapowiedzi:
Meżwiński Oleg, kawaler z Sambora, prawosławny
i Dzidzińska Diana Maria, panna z Sambora, rzym-kat.    III.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR