XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.08.2019

Dziś przypada XVIII niedziela w ciągu roku. Polecajmy Bogu w naszych modlitwach korzystających z urlopów i wakacji, ale także tych, dla których jest to czas ciężkiej pracy na roli; módlmy się zwłaszcza o sprzyjającą plonom pogodę.

1. Wśród naszych modlitw zwłaszcza w miesiącu sierpniu poczesne miejsce niech zajmie gorąca prośba o trzeźwość w naszym narodzie. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o nasze rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

2. Dziś 4 sierpnia kościół wspomina św. Jana Marii Vianneya – jest on patronem proboszczów i kapłanów.

3. We wtorek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 900 i 1900. W Dobromile uroczystość odpustowa o godz. 1100.

4. W czwartek 8 sierpnia św. Dominika prezbitera założyciela kaznodziejskiego zakonu Dominikanów. Jest to również dzień urodzin ks. Proboszcza w intencji, którego będziemy modlić się podczas Mszy św. o godz. 900.

5. W piątek Świętej Teresy Benedykty od Krzyżą /Edyty Stajn/ dziewicy i męczennicy patronki Europy.

6. W sobotę św. Wawrzyńca odpust w Błozwie i Hyrowie o godz. 1100.

7. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: w poniedziałek, wtorek, środę i w piątek o godz. 1900, we wtorek,  czwartek  i w sobotę o godz. 900.

8. Msze św. w przyszłą niedzielę zostaną odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i 1900. Na filiach Msze św. będą odprawione: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200. W Czukwi  o godz. 1600.

9. Wszystkim parafianom, gościom przebywającym w naszej parafii i mieście, obchodzącym swoje święta , imieniny, urodziny, jubileusze życzymy wielu łask Bożych, zdrowia, wszelkiej pomyślności. Niech Patronowie w tych dniach wspierają wszystkich swoim wstawiennictwem.

10. Zapowiedzi:
Meżwiński Oleg, kawaler z Sambora, prawosławny
i Dzidzińska Diana Maria, panna z Sambora, rzym-kat. II.

11. W tym tygodniu odeszli do Boga  Eugeniusz Roberto l. 71, z Kornalowic i Emilia Szuper l. 78 z Radłowic, Wieczny odpoczynek…

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR