XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.07.2019

Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nie ustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

1. Dzisiaj,  po Mszy św. o 1130 błogosławieństwo kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego 25.07. wspomnienia Świętego Krzysztofa.

2. W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania przed mszami świętymi.

3. W poniedziałek 29 lipca św. Marty należącej do rodziny Łazarza, którego Jezus wskrzesił z martwych.

4. W środę 31 lipca św. Ignacego z Loyoli założyciela Towarzystwa Jezusowego.

5. W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Poległych w walce o wolność Ojczyzny polecamy w naszych codziennych modlitwach.

6. W piątek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w czwartek wieczorem.

7. Chorych odwiedzimy w czasie trwania nabożeństwa czterdziestogodzinnego. 14. sierpnia.

8. W pierwszą niedzielę sierpnia. W tym dniu przypada również I niedziela miesiąca, o godz.1130 procesja eucharystyczna.

9. W czwartek, przypada 23 rocznica śmierci ks. Kazimierza Mączyńskiego, pamiętajmy w modlitwach wypraszając dla niego wieczną radość.

10. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 1900; we wtorek, czwartek, piątek i w sobotę o godz. 900.

11. Msze św. w przyszłą niedzielę zostaną odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i 1900. Na filiach Msze św. będą odprawione: W Kornałowicach godz. 900. Dublany o godz. 1030, Radłowice i Czukwa o godz. 1200.

12. Zapowiedzi:
Meżwiński Oleg, kawaler z Sambora, prawosławny
i Dzidzińska Diana Maria, panna z Sambora, rzym-kat. I.

13. Wszystkim parafianom, gościom, obchodzącym imieniny, urodziny i jubileusze, życzymy wielu łask Bożych, dobrego zdrowia, pomyślności i wrastania w wierze i świętości.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR