XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.07.2019

Przeżywamy dziś XVI niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.

1. W poniedziałek 22 lipca św. Marii Magdaleny, która swoje losy związała na zawsze z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów.

2. We wtorek 23 lipca św. Brygidy patronki Europy – wpatrując się w tę szlachetną postać, widzimy, że los każdego człowieka jest drogą szukania Boga albo raczej drogą, na której On nas odnajduje.

3. W środę 24 lipca św. Kingi, która po śmierci swego męża, polskiego księcia Władysława Wstydliwego, wstąpiła do zakonu klarysek. Papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy.

4. W czwartek 25 lipca św. Jakuba Apostoła, który został powołany jako jeden z pierwszych uczniów przez Jezusa wraz ze swoim bratem Janem. W tym dniu wspominamy również św. Krzysztofa, męczennika z III wieku patrona kierowców – Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 28 lipca o godz. 1130.

5. W piątek, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia uroczystość odpustowa w Sąsiadowicach o godz. 1100.

6. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: poniedziałek, środa i piątek wieczorem o 1900; wtorek, czwartek i sobota rano o godz. 900.

7. W przyszłą niedzielę Msze św. w Samborze o 900; 1130 i 1900. Natomiast na filiach Msze św. będą odprawione: Kornałowice o godz. 900; Dublany godz. 1030 , Radłowice godz.1200 i Czukiew o godz. 1600.

8. Wszystkim parafianom, gościom przybywającym w tym czasie wakacyjnym i urlopowy życzymy miłego odpoczynku, a pełniącym obowiązki, pracującym oraz posługującym, Szczęść Boże! Przypominam o godnym stroju jaki obowiązuje nas wszystkich wchodząc do miejsca świętego.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR