XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.07.2019

Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.  Zaproszeni są wszyscy.

1. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o ducha.  Jednocześnie przypominamy, że trwające upały i słoneczna pogoda nie zwalnia nas z przychodzenia do kościoła w godnym stroju.

2. Rozpoczęty tydzień pełen jest liturgicznych wspomnień:

W poniedziałek 8 lipca św. Jana z Dukli, prezbitera, niezwykle gorliwego franciszkanina, związanego z Krosnem, Lwowem i Poznaniem – słynął on z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.

w czwartek 11 lipca święto św. Benedykta opata, patrona Europy – założony przez Niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i do szeroko rozumianej kultury. Jest to dzień imienin emerytowanego Papierza Benedykta XVI, pamiętajmy o Nim w swoich modlitwach.

w piątek 12 lipca świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu – zginął podczas misji w      okolicach Pojezierza Suwalskiego, kiedy miał zaledwie 35 lat.

3. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: poniedziałek, środa, i piątek o godz. 1900; wtorek, czwartek i sobota o godz. 900.

4. W przyszłą niedzielę Msze św. zostaną odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i 1900. Natomiast na filiach Msze św. będą odprawione: Kornałowice o godz. 900; Dublanach o godz. 1030, Radłowice o godz. 1200; Czukwa o godz. 1600.

5. Składam „Bóg zapłać” za ofiary złożone podczas dzisiejszej Mszy św., które są przeznaczone na WSD Archidiecezji Lwowskiej.

6. Przeżywamy czas upałów – mimo tego pamiętajmy jednak o godnym stroju, kiedy wybieramy się do świątyni na Eucharystię. Wszystkim odpoczywającym, na urlopach, obchodzącym swoje jubileusze, imieniny czy rocznice, życzę Bożego błogosławieństwa, radości, nie zapominajmy o godności dziecka Bożego jakim jest każdy z nas.

7. Zapowiedzi:
Szaszkiewicz Wasyl, ze Starego Sambora, kawaler, greko-kat.
i Januszewicz Julia, z Kornałowic, panna, rzym-kat.  III.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR