XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06.2019

Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

 

1. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.

2. 3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii,

3. 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała miano „Matki Afryki”.

4. Od dziś przechodzimy na czas letni odprawiania Mszy św.. W tym tygodniu Msze św. zostaną  rano o godz. 900  we wtorek,  czwartek, piątek i sobotę,; wieczorem o godz. 1900 poniedziałek, środa, czwartek i piątek.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Z posługą duszpasterską odwiedzimy chorych w domach w środę. Dzieciom i młodzieży przypominamy o spowiedzi. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 900.

6. Taca z pierwszej niedzieli lipca przeznaczona jest na WSD we Lwowie, za złożone ofiary na seminarium składam serdeczne Bóg Zapłać!

7. Msze św. w przyszłą niedzielę zostaną odprawione w Samborze o godz. 900; 1130; wieczorna Msza św. w lipcu i sierpniu o godz. 1900. Natomiast na filiach msze św. będą odprawione: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200. w Czukwi niedzielna msza św. o godz. 1600.

8. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wypoczynki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej wiary i przynależności do Chrystusa i Kościoła. Jednocześnie przypominamy, że trwające upały i słoneczna pogoda nie zwalnia nas z przychodzenia do kościoła w godnym stroju.

9. Serdecznie dziękuję Siostrom za prowadzenie w minionym tygodniu półkolonii dla dzieci z naszej wspólnoty parafialnej Bóg Zapłać!

10. Zapowiedzi:
Szaszkiewicz Wasyl, ze Starego Sambora, kawaler, greko-kat.
i Januszewicz Julia, z Kornałowic, panna, rzym-kat. II.

11. Odpust sanktuaryjny Matki Bożej w Rudkach we wtorek, 2 lipca o godz. 11:00.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR