UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – 23.06.2019

Dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Za chwilę wyjdziemy na ulice naszych miast i drogi  naszych  wiosek  w uroczystej procesji Eucharystycznej. Niech Chrystus ukryty w Eucharystii  błogosławi  naszej  Ojczyźnie,  parafii, rodzinom i darzy ją jednością i pokojem. Nasz udział w tej procesji niech stanie się dla nas publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu.

1. Jesteśmy ludem Bożym, który nieustannie jest w drodze na spotkanie ostateczne z Bogiem. Naszym Panem i Przewodnikiem w tym wędrowaniu jest Jezus Chrystus, który pochyla się nad nami i na trudnych drogach naszego życia, chce nas wspierać swoim Ciałem i Przenajświętszą Krwią. Uwielbiajmy Go za ten wielki dar. Zaangażujmy wszystkie swoje siły i zdolności w te uroczystości. Proszę o zabranie chorągwi, feretronów na procesje. Dziś za udział i uczestnictwo w procesji eucharystycznej zyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, udział we Mszy św, spowiedź , komunia św. i modlitwa w int. Ojca Świętego, i brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu.

2. Przed nami ostatni tydzień czerwca, miesiąca, który tradycyjnie poświęcony jest nabożeństwu do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dlatego też tym bardziej zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach, podczas których jest śpiewana Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez całą oktawę Bożego Ciała Msza św. codziennie z nabożeństwem i procesją eucharystyczną o godz. 1800. Oktawę Bożego Ciała zakończymy w przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 1130 z procesją i tradycyjnym błogosławieństwem wianków.

3. W poniedziałek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W tym dniu uroczystość odpustowa w Biskowicach o 1100.

4. W piątek 28 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, w liturgii będziemy czcili uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. 

5. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: od poniedziałku do soboty wieczorem z nabożeństwem i procesją o 1800; oraz od wtorku każdego dnia rano o godz. 900.

6. Od przyszłej niedzieli przechodzimy na czas letni odprawiania Mszy św. Wieczorna Msza św. o godz. 1900.

7. W przyszłą niedzielę Msze św. na filiach będą odprawione: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200. W Czukwi  o godz. 1500.

8. Pragnę gorąco podziękować za udział w dzisiejszej procesji, zwłaszcza tym, którzy budowali i dekorowali cztery ołtarze.

9. Zapowiedzi:
Łobodziec Roman Michał z Gródka, kawaler, rzym. – kat.
i Wilk Maria z Sambora, panna, rzym-kat. III.

Szaszkiewicz Wasyl, ze Starego Sambora, kawaler, greko-kat.
i Januszewicz Julia, z Kornałowic, panna, rzym. – kat. I.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR