UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 16.06.2019

Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

1. Do uwielbienia Boga w Trójcy jedynego skłania nas dzisiaj także uroczystość pierwszej komunii świętej oraz rocznicy komunii. Niech Eucharystyczny Chrystus zawsze gości w sercach dzieci. Przez cały Biały Tydzień dzieci komunijne i rocznicowe zapraszam wraz z rodzicami do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. i nabożeństwa czerwcowego o 1800.

2. W przyszłą niedzielę – uroczystość Bożego Ciała. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Udekorujmy nasze domy, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Msze Święte o godzinie 9001130 z procesją Eucharystyczną i o godz. 1800. Nasza parafialna procesja Bożego Ciała wyruszy tradycyjną trasą do czterech ołtarzy. Na zakończenie procesji błogosławieństwo na cztery strony świata i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Ołtarze przygotowują:

I Żywy Różaniec;                                                   

II Rodzice dzieci I Komunijnych;

III Rada Parafialna i Bracia Rycerze Kolumba.

IV młodzież bierzmowana.

Prosimy również o przygotowanie chorągwi i feretronów na procesje – swoją postawą dajmy żywe świadectwo naszej wiary. W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się próba dla dziewczynek, które chcą upiększyć procesję Bożego Ciała przez sypanie kwiatków.

3. Proszę o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas, asystę do baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, poczty sztandarowe, wszystkie grupy działające przy parafii o asystę liturgiczną. Prosimy również o przygotowanie chorągwi i feretronów na procesje – swoją postawą dajmy żywe świadectwo naszej wiary. W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się próba dla dziewczynek, które chcą upiększyć procesję Bożego Ciała przez sypanie kwiatków.

4. W Oktawie Bożego Ciała codzienną Eucharystię o Najświętszym Sakramencie łączyć będziemy z procesją wokół Kościoła o godz1800.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas Mszy Św.

6. Msze św. w tym tygodniu codziennie wieczorem o godz. 1800 z ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

z wyjątkiem soboty oraz od wtorku każdego dnia rano o godz. 900.

7. Pamiętajmy także o godnym a nie modnym stroju w świątyni. Kościół jest miejscem świętym i należy się Jemu cześć i szacunek, godne zachowanie i strój dziecka Bożego.

8. Na filiach Msze św. za tydzień będą odprawione: Kornałowice o godz. 900; Radłowice o godz. 1030; w Czukwi o godz. 1700. W Dublanach Msza św. w sobotę o godz. 1700.

9. Zapowiedzi;  ;     Łobodziec Roman Michał z Gródka, kawaler, rzym-kat.   i

Wilk Maria z Sambora, panna, rzym-kat.        II.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR