VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2.06.2019

Przez najbliższy tydzień oczekujemy Zesłania Ducha Świętego w dzień Zielonych Świąt. Z codzienną wieczorną Eucharystią i nabożeństwem czerwcowym łączymy także nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się w tę modlitwę, wiedząc, jak bardzo nam potrzebne jest jego światło i pociecha.

1. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy a wraz z nim czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. W tym dniu przypada uroczystość odpustowa w Dąbrówce o godz. 1500.

2. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego Jego Ekscelencja ks. bp Edward Kawa udzieli sakramentu bierzmowania podczas Mszy Świętej o godz. 1100.

3. Kandydaci do bierzmowania mają egzamin z katechizmu we wtorek o godz. 1600. Wszyscy kandydaci do bierzmowania biorą udział każdego dnia we Mszy św. i nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Od poniedziałku do piątku po nabożeństwie próba w kościele. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków odbędzie się w piątek o godz. 1700.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w domach.

5. W tym tygodniu Msze święte, we wtorek, środę i piątek o godz. 900 i 1800, a w czwartek tylko wieczorem o godz. 1800 ze względu na kongregację duchowieństwa we Lwowie. W sobotę tylko rano o godz. 900

6. W przyszłą niedzielę Msze św. w Samborze o godz. 900; 1100 i 1800. Na filiach Msze św. będą odprawione w następującym porządku: Kornałowice sobota godz. 1800; Dublany sobota godz. 1630; w Czukwi w niedzielę o godz. 1500. Parafian z Radłowic prosimy o udział we Mszy św. w Samborze.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR