VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.05.2019

Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna, która poprzedza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jednocześnie obchodzimy dzisiaj Dzień Matki. Wszystkim Matkom z okazji Ich Święta składamy najlepsze życzenia.

1. Młodzież uczęszczającą na katechezę w ramach katechezy prosimy o sprzątanie terenu wokół kościoła we wtorek o godz. 1630.

2. W czwartek przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. w Samborze o godz. 900 i 1800. Na filiach Kornałowice godz. 900, Dublany godz. 1030, Radłowice i Czukwa godz. 1200.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy także: w piątek 31 maja – Święto Nawiedzenia NMP, a w sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika.

4. W czwartek Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego o godz. 1800. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy dziękczynnej za mijający rok szkolny.

5. Również w czwartek po Mszy Świętej o godz. 1800 w kościele spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania. Obecność jednego z rodziców prosimy potraktować obowiązkowo.

6. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha świętego. Nowennę będziemy odprawiać w łączności z nabożeństwem majowym i czerwcowym. Kandydaci do bierzmowania obowiązkowo uczestniczą w każdym dniu nowenny. Jest to jeden z warunków przystąpienia do sakramentu bierzmowania.

7. Przeżywamy ostatni tydzień maja. Nabożeństwa majowe trwają do piątku. W tym tygodniu w poniedziałek po Mszy św. o godz. 900, a od wtorku do piątku po Mszy św. o godz. 1800.

8. W sobotę rozpoczynamy czerwiec i nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu także przeżywamy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o najmłodszych w modlitwie oraz obdarzajmy ich troską, miłością i życzliwością.

9. Msze Święte w tym tygodniu w poniedziałek i sobotę tylko rano o godz. 900 a od wtorku do piątku o godz. 900 i 1800.

10. W przyszłą niedzielę Msze św. w Samborze i na filiach według stałego porządku. W Samborze o godz. 900, 1130 i 1800. Na filiach: Kornałowice godz. 900; Dublany godz. 1030, Radłowice godz. 1200, Czukwa godz. 1500.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR