V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19.05.2019

Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa.

 1. Trwa miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej i nabożeństwa majowego. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie po Mszy Św. o godz. 1800, a w sobotę po Mszy św. o godz. 900.
 2. W czwartek 23 maja Ksiądz Proboszcz obchodzi 38. rocznicę święceń kapłańskich. W tym dniu szczególnie będziemy pamiętać w modlitwie o Księdzu Proboszczu.
 3. W przyszłą niedzielę 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy o wdzięczności wobec naszych Matek. Żyjące Matki obdarzmy w tym dniu szczególną życzliwością a dla zmarłych Matek wypraszajmy szczęśliwą wieczność.
 4. Zebranie dla rodziców dzieci klas II odbędzie się w przyszłą niedzielę 26 maja po Mszy św. o godz. 900.
 5. Msze Święte w tym tygodniu codziennie o godz. 1800 z wyjątkiem soboty oraz codziennie rano o godz. 900 z wyjątkiem poniedziałku.
 6. W przyszłą niedzielę Msze Święte w Samborze i na filiach według stałego porządku. W Samborze o godz. 900, 1130 i 1800. Na filiach: Kornałowice godz. 900; Dublany godz. 1030, Radłowice godz. 1200, Czukwa godz. 1500.
 7. Zapowiedzi:
  Lewkowicz Paweł, kawaler z Sambora, rzym-kat.
  i Szymanowska Weronika, panna z Mołodyczyna, Białoruś, rzym-kat.  III.
  Horodecki Paweł, kawaler z Sambora, prawosławny
  i Koleśnicka Marta, panna z Radłowic, rzym-kat.       III.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR