IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.05.2019

Czwarta niedziela Wielkanocy, którą dziś przeżywamy nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Przez cały tydzień będziemy modlić się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, by Chrystus Dobry Pasterz posyłał robotników na swoje żniwo.

 1. W intencji powołań możemy się modlić również podczas nabożeństw majowych, które są odprawiane codziennie po Mszy świętej o godz. 1800, a w sobotę po Mszy św. o godz. 900. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej i nabożeństwa majowego.
 2. Dzieciom i młodzieży przypominamy o cotygodniowej katechezie.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy we wtorek 14 maja Święto Świętego Macieja, Apostoła.
 4. W sobotę 18 maja przeżywamy 99 rocznicę urodzin dziś już świętego Jana Pawła II. Wykorzystajmy ten dzień na modlitwę w naszych różnych sprawach prosząc Go o wstawiennictwo u Boga
 5. Ojciec Ryszard Bazylak, zmartwychwstaniec, który posługuje na zastępstwie w naszej wspólnocie parafialnej, w najbliższą sobotę 18 maja obchodzi 34 rocznicę święceń kapłańskiej. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 6. Msze święte w tym tygodniu zostaną odprawione: od wtorku codziennie rano o godz. 900 oraz od poniedziałku do piątku o godz.1800
 7. W przyszłą niedzielę Msze św. w Samborze o godz. 900, 1130 i 1800. Na filiach: Kornałowice godz. 900; Dublany godz. 1030, Radłowice godz. 1200, Czukwa godz. 1500.
 8. Zapowiedzi:
  Lewkowicz Paweł, kawaler z Sambora, rzym-kat.
  i Szymanowska Weronika, panna z Mołodyczyna, Białoruś, rzym-kat. II.
  Horodecki Paweł, kawaler z Sambora, prawosławny
  i Koleśnicka Marta, panna z Radłowic, rzym-kat.        II.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR