III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.05.2019

Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

 1. Przez cały Tydzień Biblijny pragniemy jako parafialna wspólnota pochylić się nad fragmentami Ewangelii wg Św. Jana. Lektura i krótka medytacja słowa Bożego codziennie podczas Mszy Świętej.
 2. W środę 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni.
 3. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o  1800. Po Msza Święta nabożeństwo, w sobotę o godz. 900. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
 4. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
 5. W poniedziałek, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc z mocy z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej.
 6. Dzieciom i młodzieży przypominam o obowiązku udziału w cotygodniowej katechezie.
 7. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Chorych księdza Proboszcza we wtorek, a chorych księdza Juliusza w środę.
 8. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: od wtorku codziennie rano o 900 oraz każdego dnia wieczorem o godz. 1800 Msza św. z nabożeństwem majowym z wyjątkiem soboty.
 9. W przyszłą niedzielę Msze św. w Samborze według stałego porządku. Natomiast na filiach Msze św. będą odprawione: Kornałowice o 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200. Czukiew o godz. 1500.
 10. Zapowiedzi:
  Lewkowicz Paweł, kawaler z Sambora, rzym-kat.
  i Szymanowska Weronika, panna z Mołodyczyna Białoruś, rzym-kat.    I.
  Horodecki Paweł, kawaler z Sambora, prawosławny
  i Koleśnicka Marta, panna z Radłowic, rzym-kat.                     I.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR