II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2019

Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

 

 1. W poniedziałek, 29 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski oraz wspomnienie Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 2. Od środy, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 1800, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii, również w naszych domach wraz z całą rodziną.
 3. Dnia 2 maja obchodzimy Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.
 4. W piątek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 9001800.
 5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek w modlitwie wynagradzamy Najśw. Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i świata całego. A w pierwszą sobotę Najśw. Serca Maryi Panny.
 6. Chorych w domach z posługą sakramentalną odwiedzimy w przyszłym tygodniu.
 7. Dzieciom i młodzieży przypominam o cotygodniowej katechezie. W środę 1 maja odbędzie się zebranie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunią św. o godz. 1600. Natomiast  dzieci przed Rocznicą I komunii św. mają spotkanie o godz. 1100.
 8. W połowie tygodnia wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. W naszym kościele Mszę św. i nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 1800 , a w sobotę tylko o godz. 900. W środę 1 maja przypada uroczystość odpustowa w Nieżankowicach o godz. 1200.
 9. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: od wtorku codziennie rano o godz. 900 oraz w poniedziałek, środę, czwartek, piątek  o godz. 1800.
 10. Za tydzień Msze św. w Samborze według stałego porządku. Na filiach Msze św. zostaną odprawione: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030 i Radłowice o godz. 1200. W Czukwi  o godz. 1500.
 11. Dziś dwunasta rocznica święceń kapłańskich Ks. Juliusza, modlitwom parafian polecamy Jego posługę kapłańską, zakonną i prośmy o Boże błogosławieństwo.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR