IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31.03.2019

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości. Wyrazem tego jest również różowy kolor szat liturgicznych, który dziś zastępuje kolor fioletowy, zwyczajowo stosowany w Wielkim Poście.

 

1. W naszych przygotowaniach do świąt Wielkanocy nie zapominajmy o tym najważniejszym – duchowym przygotowaniu. Pomocą w tym będą dla nas rekolekcje wielkopostne, które będziemy przeżywali od przyszłej niedzieli. Tę intencje polecajmy Panu Bogu w naszych codziennych modlitwach. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Andrzej – franciszkanin z Bolszowiec.

2. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek o 1600 dla dorosłych, oraz o godz. 1730 dla dzieci i młodzieży; natomiast w niedzielę o godz. 1700 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. We wtorek, 2 kwietnia, przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Świętego Jana Pawła II. Modląc się przez jego wstawiennictwo, nie zapominajmy o pogłębianiu jego nauczania i wprowadzaniu w życie dziedzictwa, które nam zostawił. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam nadal na naszej wielkopostnej drodze.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek wynagradzamy Najśw. Sercu Pana Jezusa za grzechy, zaś w sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Dzieciom i młodzieży przypominam o pierwszopiątkowej spowiedzi. Chorych w tym miesiącu odwiedzimy w domach w Wielkim Tygodniu.

5. Dzieciom i młodzieży przypominam o obowiązku uczestniczenia w cotygodniowej katechezie.

6. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na WSD w Brzuchowicach. Za złożone ofiary składam serdeczna Bóg Zapłać!

7. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: od wtorku codziennie rano o 900 oraz w poniedziałek, środę i w czwartek o godz. 1800, a w piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 1600.

8. W piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 1730 obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów.

9. Msze św. w przyszłą niedzielę zostaną odprawione w Samborze o 900; 1130 i po nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 1700. Na filiach Msze św. będą sprawowane: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200 i Czukiew o godz. 1500. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w środę Czukwa godz. 1600, w czwartek Kornałowice godz. 1600, Dublany godz. 1730.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR