V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07.04.2019

Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

 

 

1. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie. Świat oczekuje dziś od chrześcijan wiarygodnego świadectwa komunii i solidarności.

2. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu w naszej parafii odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątek dla dorosłych o 1600; dla dzieci i młodzieży o godz. 1730. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1700. Tych, którzy z powodu obowiązków czy to rodzinnych, czy zawodowych nie mogą uczestniczyć w wielkopostnych nabożeństwach, zachęcamy do indywidualnego rozważania męki Pańskiej. Można to również uczynić w gronie rodzinnym, wprowadzając stopniowo dzieci w tę praktykę.

3. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione, codziennie rano o 900 oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 1800, a w piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 1600.

4. W piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej o 1730 obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów.

5. W sobotę 13 kwietnia po Mszy św. rano, zapraszam wszystkich chętnych do sprzątania naszej świątyni oraz terenu wokół kościoła, jest to już przygotowanie do świąt.

6. Serdecznie proszę kawalerów, panienki o przygotowanie sobie strojów na procesję rezurekcyjną, feretronów i chorągwi.

7. Msze św. w przyszłą niedzielę zostaną odprawione w Samborze o 900; 1130 i po nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 1700. Na filiach Msze św. będą sprawowane: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200 i Czukiew o godz. 1500.

8. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, które przeznaczone są na WSD Archidiecezji Lwowskiej.

9. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej zwana Niedzielą Palmową. Msze św. rozpoczynamy obrzędem poświęcenia palm, który jest upamiętnieniem uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Na Mszę św. o 1130 zapraszamy Braci Rycerzy Kolumba i Radnych Parafialnych.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR