II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2019

Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Zbiórka do puszek na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

2. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

3. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o 1600 i 1730oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu. Droga Krzyżowa na filiach; środa Czukwa godz. 1600, czwartek Kornałowice godz. 1600, Dublany godz. 1715.

4. W najbliższy wtorek będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o rozwój i świętość własnej rodziny i innych osób powierzonych ich opiece. Msze św. o 900 i 1800. W tym dniu uroczystość odpustowa w Błozwie o godz. 1100.

5. Dzieciom i młodzieży przypominam o obowiązku uczestniczenia w cotygodniowej katechezie.

6. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: od wtorku codziennie rano o godz. 900 oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 1800, a w piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej o 1600.

7. W piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej o 1730 obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów kandydatów.

8. Msze św. w przyszłą niedzielę zostaną odprawione w Samborze o 900; 1130 i po nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 1700. Na filiach Msze św. będą sprawowane: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200 i Czukiew o godz. 1500.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR