I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2019

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

1. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 1600 dorośli i o godz. 1730 dzieci i młodzież, a na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz1700. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

2. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny. Nie zaniedbujmy korzystania z tego skarbca łaski, by coraz bardziej upodabniać się do naszego miłującego Boga.

3. Dzieciom i młodzieży przypominam o obowiązku uczestniczenia w cotygodniowej katechezie.

4. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: od wtorku codziennie rano o godz. 900 oraz w poniedziałek i środę o 1800, a w piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 1600.

5. W środę 13 marca przypada szósta rocznica wyboru papieża Franciszka, stąd pamiętajmy w modlitwie o następcy św. Piotra.

6. W piątek po Drodze Krzyżowej o 1730 ,obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów.

7. Ofiary zbierane podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

8. Msze św. w przyszłą niedzielę zostaną odprawione w Samborze o 900; 1130 i po nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 1700. Na filiach Msze św. będą sprawowane: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200 i Czukiew o godz. 1500.

9.Droga Krzyżowa na filiach; środa Czukwa godz. 1600, czwartek Kornałowice godz. 1600, Dublany godz. 1715.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR