VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.02.2019

Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

 

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. przed każdą mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, po wieczornej Mszy Św. o 1800.

2. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.

3. W piątek po wieczornej mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania (w Kościele). Obecność obowiązkowa.

4. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w czwartek, Ks. Proboszcz, w piątek Ks. Juliusz. Chętne osoby można zgłaszać w Zachrystii lub Biurze Parafialnym.

5. Tegoroczny karnawał dobiega końca. Za półtora tygodnia 6 marca, przypada Środa popielcowa. Biorąc udział w balach, zabawach, dyskotekach, pamiętajmy o poszanowaniu zasad wiary i chrześcijańskiego życia. Pan Bóg błogosławi każdą ludzką radość, ale smuci się z każdej ludzkiej nieprawości. Pamiętajmy zwłaszcza o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii, bo przecież nic na tym świecie nie powinno nas oddzielić od Chrystusa.

6. Msze św. w tym tygodniu od wtorku codziennie rano o 900, w poniedziałek, środę i piątek również wieczorem.

7. Msze św. w przyszłą niedzielę w Samborze o godz. 900; 1130 i 1700. Na filiach Msze św. zostaną odprawione: Kornałowice 900, Dublany godz. 1030, Radłowice godz. 1200, Czukwa godz. 1500.

8. Dzieciom i młodzieży przypominamy o uczęszczaniu na katechizację. Jednocześnie zwracamy się z apelem do rodziców, aby dopilnowali obowiązku uczestnictwa dzieci w katechezie.

9. Wczoraj w naszej Wspólnocie Parafialnej gościliśmy delegację z Kancelarii Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy, pod przewodnictwem Sekretarza Stanu, Ministra Pana Adama Kwiatkowskiego. Rozmowy dotyczyły życia, działalności i warunków  Polaków żyjących na Kresach.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR