V NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.02.2019

Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

1. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących z sakramentem namaszczenia chorych zostanie odprawiona o godz. 900. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.

2. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni! Po Mszy św. zapraszam na herbatę i cisto przygotowane na plebanii.

3. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

4. Zabawa kanałowa dla dzieci w sobotę od 1000. Serdecznie zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy.

                         W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego, W tym dniu uroczystość odpustowa w Radłowicach o godz. 1600.

14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.

5. Dzieciom i młodzieży przypominam o obowiązku udziału w cotygodniowej katechezie.

6. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: środa i piątek o 1800, oraz od wtorku codziennie rano o godz. 900.

7. W przyszłą niedzielę Msze św. będą odprawione w Samborze o 900; 1130 i 1700. Na filiach Msze św. będą: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200 i Czukiew o godz. 1500.

8. Zapowiedzi:    

Rydzak Walery, kawaler z Sambora, rzym-kat.
i Neuman Magdalena Maria, panna z Rybnika, Polska     II.

Jaszczyszyn Jan, kawaler z Sambora, rzym-kat.
i Goloida  Mariana, panna z Mżchajce, greko-kat.     II.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR