IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.02.2019

Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów.

1. Zakończyliśmy kolędę. Wszystkim, którzy nas przyjmowali, przywozili, odwozili, składamy serdeczne Bóg Zapłać! Dziękują również Ministranci za  złożone ofiary na ich cele. Wszystkim życzymy błogosławieństwa, żeby Jezus pozostał w każdej rodzinie przez cały rok oraz uwalniał od wszelkiego zła, a także miał w opiece i przychodził z nieustanną opieką, również by w każdej rodzinie panowała zgoda, wzajemny szacunek, miłość.

2. W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. W tym dniu uroczystość odpustowa w Radłowicach o godz. 1600.

3. W tym tygodniu patronują nam:

We wtorek 5 lutego – Święta Agata, męczennica sycylijska z pierwszych wieków    chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół. W tym dniu poświęcenie chleba i wody by nas broniły od niebezpieczeństw.

W środę 6 lutego – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.

4. Dzieciom i młodzieży przypominam o obowiązku uczestnictwa w cotygodniowej katechezie.

5. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: od wtorku codziennie rano o godz. 900 oraz w poniedziałek, środę, czwartek i w piątek o godz. 1800.

6. Msze św. w przyszłą niedzielę zostaną odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i 1700. Natomiast na filiach Msze św. będą:Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200 i Czukiew o godz. 1500.

7. Zapowiedzi:    

Rydzak Walery, kawaler z Sambora, rzym-kat.
i Neuman Magdalena Maria, panna z Rybnika, Polska, rzym-kat.     I.

Jaszczyszyn Jan, kawaler z Sambora, rzym-kat.
i Goloida  Mariana, panna z Mżchajce, greko-kat.     I.

We wspólnotach parafialnych obrządku rzymskokatolickiego na Ukrainie, rozpoczyna się peregrynacja obrazu ŚWIĘTEJ RODZINY, niech ten czas nawiedzenia będzie czasem błogosławionym dla każdej naszej rodziny. Niech nawiedzenie wzmocni Rodzinę, obdarzy błogosławieństwem, wprowadzi na nowo wzajemną miłość, pokój, przebaczenie.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR