III NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.01.2019

Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

 

1. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą św.. Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Św. W I piątek opłatek dla Żywego Różańca po mszy św.

3. Odwiedziny  chorych i starszych osób w piątek. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.

4. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Msze Święte o godz. 9:00 1130. Podczas Mszy Św. o godz. 1130, dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały poświęcone świece.

5. W poniedziałek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, wielki czciciel Jezusa Eucharystycznego; jest on autorem m.in. hymnu eucharystycznego „Zbliżam się pokorze”;

6. W czwartek 31 stycznia – św. Jan Bosko, prezbiter, założyciel zgromadzeń salezjańskich, które oddają się pracy z młodzieżą.

7. Dzieciom i młodzieży przypominam o obowiązku uczestnictwa w cotygodniowej katechezie. Proszę rodziców o zwrócenie uwagi czy dziecko uczestniczy w katechezie.

8. Z inicjatywy Św. Jana Pawła II, święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

9. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 900; w piątek o godz. 900 i 1800.

10. Msze św. na filiach i w Samborze w przyszłą niedzielę o stałej porze.

11. W poniedziałek od godz. 1530 kolęda u Parafian którzy, albo zostali pominięci lub byli nie obecni w wyznaczonym terminie.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR