ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 13.01.2019

Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

 

1. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

2. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się w to dzieło poprzez osobistą modlitwę.

3. Po świątecznej przerwie przypominam dzieciom i młodzieży o obowiązku udziału w cotygodniowej katechezie.

4. Trwają odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do ich domów Boże błogosławieństwo. Niech to będzie okazja do wspólnej modlitwy, ale także i do spotkania z całą rodziną i rozmowy o radościach i smutkach jak i o sprawach wspólnoty parafialnej. W domu niech będzie obecna cała rodzina, stół nakryty białym obrusem, na stole krzyż i zapalone świece, woda święcona, Pismo św., jeżeli są dzieci to zeszyty od katechizacji. Z wizytą duszpasterską odwiedzimy tych parafian, którzy zaproszą kapłana do swego domu. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki – zaproszenia, które bardzo proszę czytelnie wypełnić i przynieść w tygodniu do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu kolędą odbędzie się:

< w poniedziałek 14 stycznia: Piwniczna, Średnia-Boczna, Głowackiego, Średnia od odjezdnej do końca.

< we wtorek 15 stycznia: Simonenka, Okrężna, Średnia do objezdnej, Szaszkiewicz, Wahylewicza. Projektna.

< w środę 16 stycznia: Śniegurskiego,

< w czwartek 17 stycznia: Koszowego,Rudecka, Klinówki, Fabryczna, Energetyczna, Biłozira, Płastuniw, Kruszelnickiej, Szuchewicza parafianie gdzie był hurtożytok.

< w piątek 18 stycznia: Szuchewicza druga część, Stebelskiego, Mazepy.

< w sobotę 19 stycznia:

< Początek kolędy od godz. 1530. proszę Radnych Parafialnych o zorganizowanie transportu.

5. Msze św. w tym tygodniu codziennie tylko o 900.

6. W przyszłą niedzielę Chrztu Pańskiego Msze św. będą odprawione w Samborze o 900; 1130 i 1700. Natomiast na filiach Msze św. zostaną odprawione: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200; Czukwa o godz. 1500.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR