BOŻE NARODZENIE – 25.12.2018

Żyjmy orędziem Bożego Narodzenia, Orędziem miłości i pokoju. W przeciwnym razie zawsze będziemy smutni, znerwicowani i nie mili dla siebie.
Jezus chce abyśmy wzajemnie się miłowali i szanowali jak bracia i siostry w Jego Kościele.
Życzymy wszystkim tutaj zgromadzonym, przybyłym gościom i drogim parafianom, ludziom chorym i samotnym, kochanym dzieciom i drogiej młodzieży – Aby Boże Dziecię wam błogosławiło, a życie wasze szczęściem dla innych było, aby święta Rodzina nad wami czuwała i łaskami was obdarzała: zdrowiem i radością, pokojem i miłością, aby niczego nie brakowało, a serce wasze miłością pałało.
Niech wam Jezus Malusieńki zawsze błogosławi i do nieba zaprowadzi.
Wesołych świąt Bożego Narodzenia ! Duszpasterze1. Mszą Świętą rozpoczęliśmy oktawę i okres Narodzenia Pańskiego, niezwykle bogaty w znaki Bożej obecności, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego

2. Dziś w pierwszy dzień świąt, Msze św. w Samborze o godz. 1130 i 1700; nie ma w tym dniu Mszy św. o godz. 900.

3. W środę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana męczennika – Msze św. w Samborze o godz. 900; 1130 i 1700. Podczas Mszy św. o godz. 1130 będzie miało miejsce poświęcenie owsa.

4. W czwarte 27 grudnia wspominamy św. Jana Apostoła i Ewangelistę. Msza św. z obrzędem poświęcenia wina w tym dniu o godz. 900.

5. W piątek, w święto Młodzianków, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Msza św. w intencji dzieci naszej Wspólnoty o godz. 1530.

6. Przyszła niedziela to święto św. Rodziny, podczas każdej mszy św. w tym dniu rozpoczynamy modlitwy intencji małżeństw i rodziny. Rozpoczynający się Rok Rodziny w Kościele Rzymsko Katolickim na Ukrainie niech będzie okazją do odbudowy i szacunku dla rodziny. Serdecznie zapraszam wszystkich małżonków do odnowienia sakramentu małżeństwa i uczestnictwa w Eucharystii. Odnowienie przysięgi małżeńskiej podczas każdej mszy św.

7. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia po mszy św. o godz. 900 jasełka w wykonaniu dzieci naszej parafii.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR