IV NIEDZIELA ADWENTU – 23.12.2018

Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie. Jutro Msza św. o godz. 900.

 

1. W naszym kościele jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej w Wigilię Bożego Narodzenia od 815 do  Mszy św.

2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od czuwania Adwentowego przed Pasterką o godz. 2345. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w czasie wieczerzy wigilijnej.

3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

4. Pasterka na filiach będzie sprawowana o godz. 2000 w Dublanach, Radłowicach ; o godz. 2130 w Kornałowicach i Czukwi

5. W pierwszy dzień świąt, we wtorek Msze św. w Samborze o godz. 1130 i 1700; nie ma w tym dniu Mszy św. o godz. 900. A na filiach Msze św. będą odprawione: Dublany i Radłowice o godz. 1000 , Czukiew i Kornałowice o godz. 1130.

6. W środę przeżywamy święto św. Szczepana, Msze św. z obrzędem poświęcenia owsa w Samborze o godz. 900; 1130 i 1700. Na filiach Msze św. będą odprawione: Dublany i Radłowice o godz. 900; Czukiew i Kornałowice o godz. 1030.

7. Przyszła niedziela to święto św. Rodziny, podczas każdej mszy św. w tym dniu do modlitwy małżeństwa, które przeżywają swój jubileusz jak również małżeństwa. Rozpoczynający się Rok Rodziny w Kościele Rzymsko Katolickim na Ukrainie niech będzie okazją do odbudowy i szacunku dla rodziny. Serdecznie zapraszam wszystkich małżonków do odnowienia sakramentu małżeństwa i uczestnictwa w Eucharystii.

8. W czwartek, święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, msza św. z poświęceniem wina.

9. W piątek, w święto Młodzianków, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Msza św. w intencji dzieci naszej Wspólnoty o godz. 1530.

10. Jasełka w wykonaniu dzieci w środę o godz. 1000. Dzieci będą kolędowały 25 i 26 grudnia od godz. 1400.

11. Dziękuje wszystkim za sprzątanie i ustawianie choinek, pracę związaną z przywiezieniem choinek, oraz udekorowaniem, sprzątaniem kościoła, zrobienie szopki. Dziękuję Siostrom.

12. Msze św. w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę o godz.900.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR