III NIEDZIELA ADWENTU – 16.12.2018

      Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – Gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan

 

 

 1. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.
 2. W tym tygodniu od poniedziałku do soboty ostatnie Roraty o godz. 700.
 3. Pan jest blisko. Przygotujmy się na jego przyjście przez szczerą i pełną nawrócenia Spowiedź Św. Skorzystajmy z kapłańskiej posługi. Spowiedź w naszej Parafii, codziennie przed mszą św.
 4. W czwartek, 20 grudnia odwiedzimy chorych i starszych ze Spowiedzią i Komunią Św. adwentową.
 5. W piątek i sobotę proszę młodzież i dorosłych o pomoc w dekoracji Kościoła na Święta Bożego Narodzenia.
 6. Bardzo proszę Panów w piątek 21 grudnia przed południem o zorganizowanie transportu i przywiezienie choinek do naszego kościoła, a po południu proszę mężczyzn na 1400 o oprawienie i ustawienie choinek w kościele.
 7. W sobotę 22 grudnia proszę o zrobienie generalnych porządków w kościele. Do sprzątania i ubierania choinek proszę o przyjście nie tylko osoby wyznaczone na ten czas, ale także tych, którym zależy na pięknym wyglądzie naszej świątyni w okresie świątecznym. Szczególne zaproszenie kieruję do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Początek wszelkich prac zaraz po Mszy św. Rortniej w sobotę.
 8. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: codziennie rano Roraty o godz. 700 .
 9. Radni Parafialni roznoszą po domach opłatki oraz zbierają podatek – za złożone ofiary na ten cel składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 10. W zakrystii są do nabycia kalendarze na nowy rok oraz można zakupić świecę „Caritasu” na wigilijny stół. Jest także miód w cenie 120 hrywni. Dochód ze sprzedaży świec i miodu przeznaczony jest na Caritas Archidiecezji Lwowskiej.
 11. W przyszłą niedzielę Msze św. zostaną odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i 1700. Na filiach Msze św. będą odprawione: Kornałowice o 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200; Czukiew o godz. 1500.
 12. Serdecznie zachęcam do odprawienia od dzisiaj specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko! Za tydzień w niedzielę będzie poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR