II NIEDZIELA ADWENTU – 09.12.2018

Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, przez rekolekcje, które głosi Ks. Robert Głodowski, Saletyn z Łanowic. Prośmy Ducha Świętego o potrzebne dary dla nas wszystkich, abyśmy się dobrze przygotowali na pamiątkę przyjścia Zbawiciela.

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Adwentu. W dzisiejszej liturgii Jan Chrzciciel zaprasza nas do prostowania dróg Bożych. Okazją ku temu stają się rekolekcje Adwentowe, które dziś rozpoczynamy. Może warto więc przyjrzeć się własnemu życiu i zmienić nasze postępowanie, zachowanie wobec bliskich, abyśmy mogli z pokojem w sercu zasiąść do wigilijnej wieczerzy i celebrować narodziny naszego Boga.

2. Przypominamy, że ADWENTOWA MSZA ŚWIĘTA RORATNIA rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o 700. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci, młodzież i dorośli przynosząc ze sobą światło.

3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na „CARITAS” naszej archidiecezji.

4. Są już do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Cena 15 hrywni. i kalendarze na Nowy Rok.

5. Zwracam się z apelem do wszystkich: Pieszy powinien pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym na drodze. Dlatego też zachęcamy, aby niechronieni uczestnicy ruchu drogowego korzystali z elementów odblaskowych nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Mały element odblaskowy na plecaku, torbie czy ubraniu sprawi, że kierowca otrzyma ostrzeżenie, że po drodze lub chodniku ktoś się porusza. Używanie odblasków przez wszystkich poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym to obowiązek. Używanie odblasków przez pieszych w mieście to rozsądna konieczność. Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej.

6. Msze św. w tygodniu codziennie roraty o 700. W dni rekolekcyjne od poniedziałku do środy także Msza św. o godz.18:00. W środę specjalna Msza święta dla chorych i starszych z namaszczeniem chorych o godz. 9:30. 

7. W przyszłą  niedzielę Msze św. w Samborze o godz. 9:00, 11:30 i 17:00, a na filiach: Kornalowice godz. 900, Dublany godz. 1030, Radłowice godz. 1200, W Czukwi msza św. o godz. 1500.

8. W tym tygodniu Radni Parafialni będą roznosić po domach opłatki na stół wigilijny i zbierać podatek za co z góry składam serdeczne Bóg Zapłać!

9. Towarzystwo Kultury Polskiej, zaprasza osoby starsze napotkanie opłatkowe dla SENIORÓW w przyszłą niedzielę 16 grudnia, o godz. 1330 w Domu Polskim. Chętne osoby proszę zgłaszać do Pani Marii Ziembowicz. Również na parkingu kościoła, po mszy św. będzie podstawiony transport by dojechać do Domu Polskiego. Serdecznie zapraszam.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE – PLAN

GŁOSI KS. ROBERT GŁODOWSKI, SALETYN

NIEDZIELA 9 XII 2018

9:00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

11:30 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

15:00 CZUKWA – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

17:00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

 

PONIEDZIAŁEK 10 XII 2018

7:00 RORATY Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ

11:00 DUBLANY – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

16:00 KORNAŁOWICE – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

18:00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

 

WTOREK 11 XII 2018

7:00 RORATY Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ

18:00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA MŁODZIEŻY

 

ŚRODA 12 XII 2018 DZIEŃ SPOWIEDZI I ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI

7:00 RORATY Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ

9:30 MSZA ŚWIĘTA DLA CHORYCH I STARSZYCH Z SAKRAMENTEM NAMASZCZENIA CHORYCH

18:00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ. ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI.

 

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA W ŚRODĘ

7:00 – 10:30 oraz od 16:30