UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 25.11.2018

Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

 

 

1. Po Mszy Św. o 1130 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. W piątek 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła, który jest patronem księdza Proboszcza – w intencji solenizanta będziemy modlić się w piątek 30 listopada podczas Mszy św. o 1800.

3. W sobotę pierwsza miesiąca po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu ku czci Najświętszego Serca Maryi.

4. W Piątek o 1700 odbędzie się zbiórka dla wszystkich ministrantów.

5. W sobotę o 1600 zabawa andrzejkowa dla dzieci, serdecznie zapraszamy milusińskich do wspólnej zabawy.

6. W przyszłą pierwszą niedzielę Adwentu o godz. 900 podczas Mszy św. zostaną poświęcone opłatki oraz wieniec adwentowy.

7. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: od wtorku codziennie rano o godz. 900; oraz w poniedziałek, środę i w piątek o 1730 modlitwa różańcowa za zmarłych, a następnie Eucharystia.

8. Na filiach Msze św. będą odprawione: Kornalowice o 900 w Dublanach; o godz. 1030, w Radłowicach o godz. 1200 i w Czukwi o godz. 1500.

9. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będziemy przeżywali od trzeciej niedzieli Adwentu 16 grudnia. Już dziś zachęcam wszystkich do przygotowania lampionów na czas tegorocznego Adwentu.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR