XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.11.2018

Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym.

2. Próba i spotkanie dzieci biorących udział w Akademii Uroczystości Dnia Setnej Rocznicy Niepodległości dzisiaj po mszy św. o godz. 900 i w sobotę o godz. 1600.

3. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę Polskę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Do tego wyjątkowego święta narodowego przygotujemy się przez wspólną modlitwę i refleksję. O godz. 1100 rozpocznie się akademia w wykonaniu dzieci i młodzieży, zaangażowanych przedstawicieli parafii, zaproszonych gości, solisty Pana prof. Jacka Ścibora i organisty Huberta Hadro oraz Chóru Parafialnego. Okolicznościowe kazanie wygłosi ks. dr Jacek Eliasz. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji wszystkich Polaków.

4. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. W każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 1730 różaniec z wypominkami za zmarłych.

5. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

9 XI – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.

10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców. Dzień imienin Ks. bp. Leona Małego. Wypraszajmy dla Niego potrzebne łaski w pasterzowaniu Kościołowi Lwowskiemu.

6. Dzieciom i młodzieży przypominam o cotygodniowej katechezie oraz o obowiązku uczestniczenia. W piątek po Mszy  św. o godz. 1800 obowiązkowa zbiórka dla ministrantów.

7. We wtorek 6 listopada odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną.

8. Msze św. w tym tygodniu od wtorku codziennie rano o godz. 900 oraz w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1730 różaniec z wypominkami a po nich msza św.

9. Msze św. w przyszłą niedzielę w Samborze o godz. 900,  1130 i 1800. Na filiach Msze św. będą sprawowane: Kornałowice o godz. 830;  i Czukiew o godz. 1000. Dublany w sobotę o godz. 1730. Parafian z Radłowic zapraszam na mszę św. do Sambora.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR