ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE – 04.04.2021

  1. Dzisiaj Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte o godzinie 6:00, 11:30 i 18:00.
  2. Jutro poniedziałek, drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte w Samborze o godz. 9:00, 11:30 i 18:00. Na filiach Msze Święte według porządku niedzielnego.
  3. Przez cały tydzień będziemy świętować Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Przygotowujemy się przez nowennę do Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Z tej racji od wtorku do soboty koronka do Bożego Miłosierdzia z nowenną i Msza Święta tylko o godz. 16:00. Z racji Oktawy w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Przyszła niedziela to Święto Bożego Miłosierdzia i dzień szczególnej łaski, jak obiecał sam Pan Jezus objawiając się Świętej Siostrze Faustynie. Trwając w łasce uświęcającej skorzystajmy w tym dniu z Komunii Świętej. Msze Święte w przyszłą niedzielę w Samborze o godz. 9:00, 11:30 i 18:00. Na filiach również według stałego porządku: Kornałowice 9:00, Dublany 10:30, Radłowice 12:00, Czukwa 15:00.
  5. Z serdecznym podziękowaniem zwracamy się do każdego z parafian, którzy przez cały tydzień przygotowywali kościół i teren wokół kościoła na Święta a także angażowali się w liturgię. Dziękujemy Siostrom Franciszkankom Rodziny Maryi za wszelkie prace
    w kościele przy dekoracjach i zorganizowaniu liturgii. Bóg zapłać ministrantom, organistom: Panu Mieczysławowi i Pani Walerii oraz chórowi i zespołowi muzycznemu.
  6. Z podziękowaniem za pomoc duszpasterską zwracam się raz jeszcze do księdza biskupa Edwarda Kawy OFMConv i ks. Jarosława Płazy CR. Bóg zapłać za Waszą pomoc i wspólną posługę duszpasterską przez Wielki Tydzień i Święta.
  7. Wszystkim życzymy na czas Świąt Wielkanocnych dużo radości i pokoju w gronie rodziny, bliskich i przyjaciół.