XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.08.2020

  1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym.  Polecajmy Bogu w naszych modlitwach korzystających z urlopów i wakacji, ale także tych, dla których jest to czas ciężkiej pracy na roli; módlmy się zwłaszcza o sprzyjającą plonom pogodę. Wśród naszych modlitw zwłaszcza w miesiącu sierpniu poczesne miejsce niech zajmie gorąca prośba o trzeźwość w naszym narodzie.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  3. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
  1. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 900 i 1830.
  1. W sobotę 8 sierpnia św. Dominika prezbitera założyciela kaznodziejskiego zakonu Dominikanów. Jest to również dzień urodzin ks. Proboszcza w intencji, którego będziemy modlić się podczas Mszy św. o godz. 900.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek miesiąca. W tym miesiącu odwiedzimy chorych w domach w czasie Czterdziestogodzinnego nabożeństwa, przed Wniebowzięciem Najświętszej Maryi Panny. Przypominamy  dzieciom i młodzieży o pierwszopiątkowej spowiedzi.
  2. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: w poniedziałek, środę, czwartek i w piątek o godz. 1830; we wtorek, czwartek, piątek i w sobotę o godz. 900.   
  3. Msze św. w przyszłą niedzielę zostaną odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i 1830. Na filiach Msze św. będą odprawione: w  sobotę  Kornalowice o godz. 1630; Dublany o godz. 1800; parafian z Radłowice zapraszam do Sambora. W Czukwi  o godz. 1600.
  4. Wszystkim parafianom, gościom przebywającym w naszej parafii i mieście, obchodzącym swoje święta , imieniny, urodziny, jubileusze życzymy wielu łask Bożych, zdrowia, wszelkiej pomyślności. Niech Patronowie w tych dniach wspierają wszystkich swoim wstawiennictwem.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR