21.04.2024 – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w całym Kościele jako niedziela Dobrego Pasterza. Jest to dzień szczególnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania. Każdego dnia będziemy się modlić o nowe powołania do służby w Kościele.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek 22 kwietnia: w katedrze we Lwowie – uroczystość rocznicy poświęcenia bazyliki katedralnej; we wtorek 23 kwietnia: świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w czwartek 25 kwietnia: święto świętego Marka, ewangelisty.

3. W czwartek 25 kwietnia dzień swoich imienin obchodzić będzie ksiądz proboszcz Jarosław. Zapraszamy parafian do licznego udziału we wspólnej modlitwie w intencji solenizanta. Msza Święta w intencji ojca Jarosława w czwartek o godz.900.

4. Msze Święte w tym tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800 oraz od wtorku do soboty o godz. 900.

5. Za tydzień Msze Święte w Samborze o godz. 900, 1130 i 1800. W kościołach filialnych: Kornalowice godz.900; Dublany godz.1030; Radłowice godz.1200; Czukwa godz.1500.

6. Już dziś informujemy parafian, że w naszym kościele odbędą obchody 100. rocznicy śmierci świętego Józefa Sebastiana Pelczara. Po święceniach kapłańskich święty Józef Sebastian był wikariuszem w naszej parafii. Uroczystości jubileuszowe organizują Siostry Sercanki, których jest założycielem. Msza Święta pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego odbędzie się w poniedziałek 29 kwietnia o godz.1800. Przed Mszą Świętą o godz.1715 wysłuchamy referatu ks. dra Jana Szczycha. Zapraszamy parafian do licznego udziału w uroczystości.

7. Wszystkim parafianom i modlącym się w naszej świątyni życzymy błogosławionego tygodnia.