07.04.2024 – II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dzisiejsza niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Kończy się oktawa Zmartwychwstania Pańskiego i rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Z racji pierwszej niedzieli kwartału ofiary, które składamy dziś na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne we Lwowie-Brzuchowicach. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Jutro, w poniedziałek 8 kwietnia będziemy przeżywać uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz.900 i o godz.1800. Ta uroczystość obchodzona jest również jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

4. We wtorek, 9 kwietnia, w liturgii Kościoła lokalnego obchodzimy uroczystość NMP Łaskawej, głównej patronki Archidiecezji Lwowskiej.

5. Dzieciom i młodzieży przypominamy o cotygodniowej katechezie.

6. 12 kwietnia dzień swoich imienin obchodzi ksiądz Juliusz. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta podczas Mszy Świętej w piątek o godz.1800.

7. Msze Święte w tym tygodniu: od poniedziałku do soboty o godz.900 oraz w poniedziałek, środę i piątek o godz.1800.

8. Za tydzień Msze Święte w Samborze o godz. 900, 1130 i 1800. W kościołach filialnych: Kornalowice godz. 900; Dublany godz. 1030; Radłowice godz. 1200; Czukwa godz. 1500.

9. Wszystkim życzymy wielu łask od Zmartwychwstałego Pana na każdy dzień nowego tygodnia.