III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07.03.2021

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.
  2. Jutro, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. Serdecznie zapraszam wszystkie niewiasty na Mszę Świętą w ich intencji na godz. 1700.
  3. Od środy, 10 marca rozpoczniemy Nowennę do św. Józefa poprzedzającą uroczystość 19 marca.
  4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 1600 dla dorosłych, a dzieci i młodzież zapraszam na godz. 1730. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.: 1700 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym,
  5. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.
  6. Przyszła niedziela to niedziela Laetare.
  7. Dzieciom i młodzieży przypominamy o obowiązku udziału w cotygodniowej katechezie. A w piątek po Drodze Krzyżowej zbiórka ministrantów.
  8. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: codziennie rano od wtorku o godz. 900 oraz w poniedziałek, środę o godz. 1700, a w piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
  9. Msza św. z nabożeństwem Drogi Krzyżowej w środę w Dublanach o godz. 1600, a w czwartek w Radłowicach o godz. 1600.
  10. Msze św. w następną niedzielę zostaną odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i po nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 1700. Natomiast na filiach Msze św. będą odprawione: Kornałowice o godz. 900; Czukwa o godz. 1030; w Radłowicach o godz. 1200. W Dublanach niedzielna Msza św. w sobotę o godz. 1600
  11. Zapowiedzi:
    Pamuła Paweł, kawaler z Mościsk, rzym-kat.
    i Rachalska Anna, panna z Sambora, rzym-kat.   III.