II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28.02.2021

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.
  1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku
  1. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.
  1. W głębszym i owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w naszym kościele wraz z Chrystusem i jego bolejącą Matką będziemy przemierzać Drogę Krzyżową – dorosłych i starszych zapraszamy na godz. 1600; natomiast dzieci i młodzież na godz. 1730. W niedzielę będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1700. Za udział w nabożeństwach Wielkiego Postu można zyskać odpust zupełny.
  2. Dzieciom i młodzieży przypominamy o obowiązku udziału w cotygodniowej katechezie. A w piątek po Drodze Krzyżowej obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych w domach z posługą duszpasterską. Dzieciom i młodzieży przypominamy o pierwszopiątkowej spowiedzi. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP.
  4. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: od wtorku codziennie rano o godz. 900 oraz w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 1700, a w piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
  5. Msze św. w następną niedzielę zostaną odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i po nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 1700. Natomiast na filiach Msze św. będą odprawione: Kornałowice o godz. 900; wDublanach o godz. 1030; w Czukwi o godz. 1200. W Radłowicach niedzielna Msza św. w sobotę o godz. 1600.
  6. W środę msza św. z nabożeństwem Drogi Krzyżowej w Kornałowicach o godz. 1600, a w czwartek w Czukwi o godz. 1600.
  7. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bóg Zapłać za ofiary.
  8. Zapowiedzi:
    Pamuła Paweł, kawaler z Mościsk, rzym-kat.
    i Rachalska Anna, panna z Sambora, rzym-kat.  II.