XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.07.2020

  1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
  1. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach. Kościół rzym-kat. na Ukrainie czci w tym dniu Matkę Bożą Berdyczowską jako swoją patronkę. W tym dniu odpust zakonny u OO Karmelitów w Sąsiadowicach o godz. 1100.
  1. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1830; we wtorek, czwartek i w sobotę o godz. 900
  1. W przyszłą niedzielę po mszach świętych przed kościołem Parafianie z Kornalowic będą zbierać ofiary na remont swojego kościoła. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg Zapłać!
  1. Msze św. w przyszłą niedzielę zostaną odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i 1830. Na filiach Msze św. będą odprawione: Kornalowicach o godz. 900; Dublany godz. 1030, Radłowice o godz. 1200. Czukwa o godz. 1600.
  1. Wszystkim parafianom, gościom odpoczywającym na wakacjach, obchodzącym imieniny, jubileusze życzę radosnych dni, miłego wypoczynku, a trudzącym się i pracującym owocnej pracy i Bożego błogosławieństwa.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR