03.03.2024 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Ojciec prowincjał Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców wraz ze swoją radą, 23 lutego przedstawił na stanowisko proboszcza naszej parafii księdza Jarosława Płazę CR. Ksiądz Arcybiskup mianował księdza Jarosława proboszczem naszej wspólnoty parafialnej od piątku 1 marca. Ojcu Jarosławowi gratulujemy oraz życzymy zdrowia i siły w pełnieniu posługi. Zapewniamy o modlitwie w intencji nowego księdza proboszcza.

2. W minioną środę 28 lutego zmarł śp. Jerzy Figlak, tata księdza Juliusza. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę w Poznaniu. Pamiętajmy o zmarłym Jerzym w naszych modlitwach.

3. W liturgii Kościoła w dniu jutrzejszym 4 marca obchodzimy święto świętego Kazimierza, królewicza.

4. Dzieci i młodzież zapraszamy na cotygodniową katechezę.

5. Msze św. w tym tygodniu będą odprawione od wtorku do soboty codziennie o godz. 900 oraz w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 1700.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy za powołanych do służby w Kościele oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

7. W piątek Msza Święta i Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.900 i 1700.

8. W piątek 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. W tym dniu otaczamy szczególną modlitwą wszystkie kobiety z okazji ich święta.

9. Przyszła niedziela to Niedziela Laetare, co oznacza Niedziela Radości. Msze św. w Samborze o godz. 900; 1130 i 1700. Msze Święte w kościołach filialnych: Kornalowice godz. 900; Dublany godz. 1030; Radłowice godz. 1200, Czukwa godz. 1500.

10. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy za dwa tygodnie w 5 Niedzielę Wielkiego Postu. Już dziś zachęcamy do zaplanowania czasu, by uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych.