21.01.2024 – III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejszą trzecią niedzielę zwykłą po raz piąty przeżywamy jako Niedzielę Słowa Bożego. Niech będzie dla nas zachętą do częstej lektury Pisma Świętego. Od czwartku trwa Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w czwartek 25 stycznia.

2. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Babci i obchodzonego jutro Dnia Dziadka składamy najserdeczniejsze życzenia Babciom i Dziadkom z okazji ich święta i zapewniamy o modlitwie. (Po Mszy Świętej o godzinie 900 życzenia)

3. Dziękujemy wszystkim parafianom za liczny udział w Mszach Kolędowych w minionym tygodniu. Składamy także serdeczne podziękowanie za złożone ofiary kolędowe. Bóg zapłać!

4. Po przerwie świątecznej od tego tygodnia wracamy do lekcji katechezy przy parafii według ustalonego porządku.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w środę 24.01 – wspomnienie Świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek 25.01 – święto Nawrócenia Świętego Pawła, apostoła; w piątek 26.01 – wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

6. Msze Święte w tym tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godz.1700 oraz od wtorku do soboty o godz.900.

7. Za tydzień Msze Święte w Samborze o godz.900, 1130 i 1700. W kościołach filialnych: Kornalowice godz.900; Dublany godz.1030; Radłowice godz.1200; Czukwa godz.1500.

8. Zapowiedzi przedślubne:
WRÓBEL Marian Olech, kawaler, rzym.-kat., Radłowice
i WOŁOSZYN Julia, panna, greko-kat., Radłowice (II.)