15.01.2023 – II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W liturgii Kościoła dzisiaj II niedziela zwykła. W tym tygodniu 18 stycznia rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia. W osobistych i wspólnotowych modlitwach pamiętajmy o tej ważnej intencji, aby wszyscy chrześcijanie, byli jedno, tak jak jeden jest Chrystus.
  2. Ze względu na kolędę nie będzie katechezy, ale zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa we Mszy Świętej kolędowej, z instrumentami muzycznymi, aby upiększyć nasze wspólne kolędowanie. Dzieci i młodzież przynoszą ze sobą zeszyty do katechezy. Zapraszamy parafian na Msze kolędowe od środy do piątku o godz.1600, a w sobotę o godz.900 według następującego porządku:

– w środę 18 stycznia: Średnia, Szaszkiewicza, Średnia Boczna, Głowackiego, Piwniczna, Projektna, Wachylewicza, Kołchozna, Okrężna, I. Franka, W. Wielkiego, Zacisze, Sienna, Nieciła, Gruszewskiego, Swierdłowa, Kociubińskiego, Bohuna, Naddniestrzańska

– w czwartek 19 stycznia: Wschodnia, Śnigórskiego, Stepowa, Rudecka, Karpenka Karogo, Simonenka, Klinówki, Fabryczna

– w piątek 20 stycznia: Graniczna, Przemyska, Filipczaka, Kotlarewskiego, Lesi Ukrainki, Siczowych Strilciw, Zamiejska, Biłozira, Szuchewicza, Plastuniw, Heroiw Krut, Kruszelnickiej, Szpitalna, Wodna, Spadzista, Lermontowa, Kościuszki, Sahajdacznego, Rynek, Ruska, Szeptyckiego, Cerkiewna, Kopernika, Stebelskiego

– w sobotę 21 stycznia: Szawczenka, Telmana, Kalnyszewskiego, Wychowskiego, Łysenka, Grabowskiego oraz ulice niewyczytane

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspomnienia: we wtorek 17.01: Świętego Antoniego, opata; w czwartek 19.01 – Świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w sobotę 21.01 – Świętej Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

4. Msze Święte w tym tygodniu: w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz.1600 oraz we wtorek i sobotę o godz.900. Intencje przyjęte na godz.900 zostaną odprawione o godz.1600.

5. Przyszła niedziela obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Msze Święte w Samborze o godz.900, 1130 i 1600. W kościołach filialnych: Kornalowice godz.900; Dublany godz.1030; Radłowice godz.1030, Czukwa godz.1200.

6. W sobotę 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci a w niedzielę 22 stycznia Dzień Dziadka. Tak wiele im zawdzięczamy dlatego pamiętajmy w tych dniach o modlitwie za nich i o życzliwości. Z tej racji w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz.900 będą składane życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.