V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.03.2021

1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce. Również rekolekcje wielkopostne pomogą nam zrozumieć Boże tajemnice. Skorzystajmy z tego czasu Bożej Łaski.
  2. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1600 i 1730 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 1700 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach.
  3. W środę, 24 marca przypada Dzień Pamięci za Misjonarzy – Wiary i Męczenników.
  4. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego dla chętnych w naszym kościele odbędzie się w czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18:00.
  5. W piątek, 26 marca przypada Dzień modlitw za więźniów.
  6. Przyszła niedziela, 28 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Przed mszami poświęcenie palm.
  7. Dzieciom i młodzieży przypominamy o obowiązku udziału w rekolekcjach zamiast katechezy.
  8. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: codziennie rano o godz. 900 oraz w poniedziałek, wtorek, środę czwartek o godz. 1800, a w piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
  9. Natomiast na filiach Msze św. będą odprawione: Kornalowice o godz. 900; wDublanach o godz. 1030; w Radłowicach o godz. 1200. w Czukwi o godz. 1500.