Parafialna Rada Duszpasterska

Statuty Duszpasterskiego Synodu Archidiecezji Lwowskiej określają cele i zadania Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Członkowie Rady, w trosce o większą chwałę Bożą i duchowe dobro całej wspólnoty parafialnej, powinni wszechstronnie wspierać proboszcza zwłaszcza w sprawach dotyczących: urządzania uroczystości i nabożeństw parafialnych, działalności liturgicznej służby ołtarza, zespołów śpiewaczych i innych grup istniejących w parafii. Członków Rady dobiera sobie proboszcz, czyniąc to według własnego rozeznania i po zasięgnięciu opinii swoich współpracowników. Tak też było i w naszej Parafii. Powołana Rada Duszpasterska przez Proboszcza na jego ręce złożyła przyrzeczenia w czasie Mszy św. 8 grudnia 2011 roku. Na pierwszym spotkaniu został wybrany przewodniczący Rady, Marian Wawrzyszyn; oraz nastąpił podział na zespoły, które mają określone zadania do realizowania w życiu naszej Parafii i parafialnym życiem duszpasterskim.

Skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej:

1. Ks. proboszcz Andrzej Kurek CR
  21. Zajączkowski Michał
  22. Ziembowicz Walery
  23. Lewkowicz Jan

Skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej został zaprzysiężony podczas Mszy Św. w dniu 08.12.2011 r.

Sambor 14.12.2011 r.

Ks. Andrzej Kurek CR.